Przebudowa Drogi Krajowej 91 w Częstochowie: montaż kładek dla pieszych

Na kolejnym etapie modyfikacji Drogi Krajowej 91 (DK 91) w Częstochowie, ekipa konstrukcyjna skupia się na instalacji przejść dla pieszych. Jak zwykle, presja czasu jest odczuwalna, ponieważ termin zakończenia prac zbliża się. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i wygody mieszkańcom, planuje się postawienie pięciu nowych kładek dla pieszych, a także jednej dodatkowej, która nie będzie przechodzić nad starą trasą „gierkówki”. Choć wcześniej sugerowano, że możliwe jest ukończenie i oddanie do użytku jednej z kładek już we wrześniu, ten plan nie zostanie zrealizowany.

Podczas renowacji DK 91 w Częstochowie, powstaną nowe mosty dla pieszych – pięć głównych oraz jeden dodatkowy niezwiązany ze starą „gierówką”. Ten ostatni umożliwi przechodzenie od ulicy Bardowskiego do ulicy Rejtana poprzez tory kolejowe i teren przy alei Wojska Polskiego.

Zachowując lokalizacje starego systemu kładek lub wybierając miejsca zbliżone do nich, planuje się zapewnić przepływ pieszych podobny do tego, który obowiązywał przed rozpoczęciem przebudowy DK 91. Niemniej jednak, nowe kładki będą miały całkiem inne parametry i design – są one zaprojektowane tak, aby wyróżniać się na tle miejskiego krajobrazu. Takie informacje potwierdza Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.