Próba pokonania czasu: intensywne prace na przebudowie DK 91 w Częstochowie

W mieście Częstochowa na budowie Drogi Krajowej 91 rozgrywają się zmagania z upływem czasu. Każdego dnia pół tysiąca pracowników stawia czoła wyzwaniu, aby dokończyć inwestycję przed nadejściem końca roku. Na horyzoncie kierowców pojawia się jednak delikatne światełko nadziei. Od 6 grudnia, w okolicach południa, ma zostać udostępniony skromny odcinek dawnego traktu zwanych „gierkówką”, a konkretnie jednokierunkowy pas prowadzący od Alei Jana Pawła II do Galerii Jurajskiej.

Ostatnio Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie podał informacje, że średnie postępy prac na przebudowie DK 91 wynoszą już 90 procent. Oznacza to, że prace wkroczyły w decydujący etap. Najbardziej zaawansowane prace na obecnym remoncie DK91 są na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Rejtana, gdzie dwupoziomowe skrzyżowanie jest już prawie gotowe. Intensywne prace są również prowadzone na Rakowie, gdzie układany jest asfalt.

Każdego dnia na plac budowy przybywa pół tysiąca osób, które dążą do zakończenia przebudowy przed upływem tego roku. Na razie dla kierowców widoczne jest tylko niewielkie światło na końcu tunelu. Od 6 grudnia, około godziny 12.00, ma zostać wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu i udostępniony będzie niewielki odcinek dawnego szlaku „gierkówki”, jednokierunkowy pas prowadzący od Alei Jana Pawła II do Galerii Jurajskiej.