Przebudowana aleja Wojska Polskiego w Częstochowie: kolejny odcinek udrożniony

25 stycznia, w godzinach porannych, kolejny fragment alei Wojska Polskiego po przebudowie będzie dostępny dla kierowców. Odcinek ten rozciąga się między aleją Jana Pawła II a ulicą Krakowską. Ruch na tym fragmencie Drogi Krajowej 91 (DK-91) będzie umożliwiać dojazd i wyjazd z ulicy Krakowskiej, korzystając z nowo wybudowanych rond, które znajdują się pod jeszcze nieotwartym wiaduktem.

Miejscowy Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił, że od czwartku rano, kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka „gierkówki”, umożliwiającego dojazd do ulicy Krakowskiej. Dostępne będą wjazdy i wyjazdy w obu kierunkach, z możliwością skorzystania z już działających rond. W międzyczasie, wykonawca projektu planuje nawiązać połączenie z ulicą Rejtana (przedłużenie ulicy Krakowskiej po stronie wschodniej trasy) w przyszłym tygodniu.

Wraz z otwarciem nowej części DK-91 – na odcinku od alei Jana Pawła II do ulicy Krakowskiej – kierowcy będą mogli korzystać z nowego dwupoziomowego skrzyżowania na wysokości ulicy Legionów oraz mostu nad rzeką Wartą. Tymczasem, nowy wiadukt na wysokości ulicy Krakowskiej, który ma prowadzić ruch dalej na południe, pozostanie jeszcze zamknięty.

Do czasu pełnej realizacji przebudowy alei Wojska Polskiego, ruch z północnej strony będzie nadal odbywać się przez aleję Jana Pawła II. Ma to na celu zapobieganie ewentualnym kolizjom oraz unikanie wjazdu tranzytu na trasę, która nie jest jeszcze w pełni przejezdna.

Zarząd Dróg w Częstochowie planuje przekazać więcej informacji o zmianach w organizacji ruchu związanych z aleją Wojska Polskiego w swoich kolejnych komunikatach.