Przerażające znalezisko podczas rodzinnej wędrówki w lesie niedaleko Częstochowy

W ostatnią sobotę, mężczyzna, który wybrał się na spacer po lesie wraz z dzieckiem w miejscowości Żuraw, gmina Janów, nieopodal Częstochowy – około 30 km stąd, natknął się na coś co przeraziło go. W trakcie swojej wędrówki, mężczyzna dostrzegł ludzkie szczątki, które były rozrzucone prawdopodobnie przez dzikie zwierzęta. Zszokowany tym makabrycznym odkryciem, natychmiast zawiadomił policję.

Policjanci zostali wezwani na miejsce około godziny 17:30. Po przybyciu, potwierdzili zgłoszenie przerażonego mężczyzny – na miejscu faktycznie znajdowały się szczątki człowieka, które uległy już znacznemu rozkładowi – jak informuje oficer prasowy częstochowskiej policji, aspirant sztabowy Barbara Poznańska, która poinformowała o tym fakcie podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Dodatkowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Mstowie (powiat częstochowski) opublikowała na swoim profilu na Facebooku informacje dotyczące tego zdarzenia. Jak czytamy w ich wpisie – 14 października 2023 roku, około godziny 18:48 zostali wezwani do miejscowości Żuraw. Ich zadaniem było oświetlenie miejsca zdarzenia oraz wsparcie policji i prokuratury w czasie prowadzonych przez nich czynności, które trwały do późnych godzin nocnych. Szczątki zostały odnalezione w kompleksie leśnym położonym między Żurawiem a Kuśmierkami.