UEFA nałożyła grzywny na polskie kluby za niewłaściwe zachowanie kibiców

Po dokładnym zbadaniu sprawy przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB), organizacja postanowiła ukarać finansowo dwa polskie kluby: Legię Warszawa oraz Raków Częstochowa. Decyzja ta jest efektem nieodpowiedniego zachowania polskich fanów w czasie meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji.

Sankcje narzucone na Legię Warszawa wynoszą łącznie 73,5 tysiąca euro. Klub został ukarany za niewłaściwe działania swoich kibiców podczas kilku meczów. W szczególności, za użycie pirotechniki w trakcie rewanżowego spotkania III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z austriackim zespołem Austrią Wiedeń. Analogiczna sytuacja miała miejsce podczas rewanżowego meczu IV rundy eliminacyjnej tej samej ligi z duńskim FC Midtjylland. Dodatkowo, legioniści zostali ukarani za rzucanie przedmiotami na boisko podczas gry z tym samym klubem.

Również Raków Częstochowa doświadczył konsekwencji za niewłaściwe zachowanie swoich sympatyków. Klub ten został obarczony karą w wysokości 38,25 tysiąca euro. Powodem były incydenty, które zdarzyły się podczas eliminacji do Ligi Mistrzów. W szczególności, za blokowanie przejść oraz spowodowanie opóźnienia rozpoczęcia pierwszego spotkania IV rundy eliminacyjnej z duńskim FC Kopenhaga. Dodatkowo, kibice Rakowa rzucali przedmiotami w trakcie rewanżowego meczu z tym samym przeciwnikiem.