Raków Częstochowa rozpoznaje swoją trasę do Ligi Mistrzów, poznając swojego potencjalnego ostatniego rywala

W dniu poniedziałkowym Raków Częstochowa otrzymał informację o swoim możliwym ostatnim przeciwniku na drodze do etapu grupowego Ligi Mistrzów. Tym rywalem będzie albo FC Kopenhaga, albo Sparta Praga.

Zespół prowadzony przez Dawida Szwargi nie miał przywileju bycia rozstawionym, a wśród innych ewentualnych rywali występowały takie drużyny jak: Young Boys Berno z Szwajcarii, zwycięzca meczu AEK Ateny (Grecja) kontra Dinamo Zagrzeb (Chorwacja), oraz zwycięzca spotkania Olimpija Ljubljana (Słowenia) kontra Galatasaray Stambuł (Turcja).

Aby zakwalifikować się do IV rundy, zespół musi oczywiście wygrać dwumecz III rundy. W tej rundzie mistrz Polski stanie twarzą w twarz z cypryjskim Arisem Limassol, z pierwszym meczem zaplanowanym na wtorek w Częstochowie.

Na swojej ścieżce do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Raków już pokonał Florę Tallin z Estonii oraz Karabach Agdam z Azerbejdżanu, zaznaczając tym samym półmetek swojej podróży.

Jeżeli drużyna z Częstochowy nie sprosta wyzwaniu III rundy przeciwko Arisowi, wtedy zostanie „zdegradowana” do IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Jeśli również tutaj doznają porażki, to będą mogli wystąpić w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy jesienią.

Przejście przez dwie najbliższe rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów zagwarantuje drużynie Dawida Szwargi miejsce w fazie grupowej najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.