Raków Mistrzem Polski!

Na trzy kolejki przed finałem Ekstraklasy Raków zdobył mistrzostwo Polski. Wielkie gratulacje dla drużyny, trenerów i klubu! Uroczystości rozpoczęły się w niedzielny wieczór po powrocie piłkarzy z rozgrywek w Kielcach. Mecz z Koroną zakończył się remisem 0:1, ale po zwycięstwie Pogoni Szczecin nad Legią Warszawa (2:1) stołeczna drużyna nie potrafiła znaleźć Rakowa.

Dzięki temu częstochowska drużyna od wczoraj może poczuć się jak mistrz Polski. To pierwszy historyczny mecz w historii klubu, który został zasłużenie wygrany po dwukrotnym zdobyciu Pucharu Polski w ostatnich dwóch sezonach i dwukrotnym zdobyciu tytułu mistrza Polski. Raków miał w tym sezonie spore szanse na nawet kilka „błędów”, ale w finale Pucharu Polski po dogrywce i rzutach karnych o mało nie przegrali z Legią.

Jednak tytuł mistrzowski okazał się prawdziwy. Raków w pełni zasłużenie wygrał ligę w tym sezonie, strzelając 11 goli przeciwko Legii i 17 przeciwko Pogoni Szczecin po rozegraniu 31 występów. Wielkie gratulacje dla zespołu i wszystkich, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu częstochowskiej grupy!