Będą nowe ogródki gastronomiczne

Przy placu Biegańskiego powstaną kolejne ogródki gastronomiczne, co potwierdziło podpisanie umów na dzierżawę dwóch części placu od strony północnej.

„Niedawno zapowiadaliśmy zmiany na placu Biegańskiego, dzisiaj robimy pierwszy krok w kierunku bardziej optymalnego wykorzystania placu w sezonie letnim. Chcemy, żeby „Biegan” mocniej żył i miał szerszą ofertę dla mieszkańców. Dziękuję firmom, które odpowiedziały na propozycję miasta i spełniły wymogi ustalone po niezbędnych konsultacjach z zespołem ds., estetyki i konserwatorem zabytków. Życzę powodzenia w obecnym i przyszłym sezonie. Liczę, że częstochowianki i częstochowianie, a także goście naszego miasta będą chętnie korzystać z tych nowych przyjaznych miejsc, które będą także etapem zielonych zmian na placu, bo zasadą jest aranżacja zieleni na dwóch ścianach każdej z kawiarenek, a także obecność kwiatów i roślin w ich ogrodzeniu”. – mówi obecny przy podpisaniu umów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Umowy podpisało Centrum Usług Komunalnych, które obecnie w imieniu Miasta zarządza Placem Biegańskiego, a dwoma sezonowymi najemcami są częstochowskie firmy – DMD Events Group i Orland.

Kawiarnię od strony ul. Dąbrowskiego otworzy agencja eventowa (pierwsza wymieniona firma), na czele której stoi Monika Sikorska. Obecni byli także wiceprezes RKS Raków Dawid Krzętowski oraz prezes organizacji „Przyjaciele Rakowa” Marcin Rzeszowski. Następnie kawiarnię pod Kilińskim otworzy firma Orland, na czele której stoi dyrektor zarządzający Jakub Orleański.