Rozpędzony kierowca Opla ukarany przez częstochowską policję

Przedstawiciele Policji w Częstochowie interweniowali, gdy zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca nie przestrzegał ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, poruszając się z prędkością 105 km/h. Efektem takiej brawurowej jazdy okazał się mandat w wysokiej kwocie.

Zdarzenie miało miejsce 9 stycznia, podczas patrolu Alei Bohaterów Monte Cassino w Częstochowie przez częstochowskich stróżów prawa z grupy „Speed”. W pewnym momencie dostrzegli oni pojazd marki Opel, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Kierujący autem nie liczył się z obowiązującymi na drodze ograniczeniami prędkości i panującymi warunkami. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy policji pomiar prędkości pospiesznego pojazdu wykazał, że ten poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h więcej niż wynosiło dopuszczalne w tym miejscu ograniczenie.

Szybko podjęte działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania pojazdu. Za kółkiem siedział 27-letni obywatel innego kraju, który poruszał się wypożyczonym samochodem. Kontrola zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 1500 złotych i nałożeniem 15 punktów karnych. Ponadto mężczyźnie na 3 miesiące zatrzymano prawo jazdy – informuje częstochowska policja.