Apel częstochowskiej policji o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny odnalezionych w lesie

14 października 2023 roku, w lesie niedaleko Żurawia w powiecie częstochowskim, odkryto ciało mężczyzny zakopane w ziemi. Komenda Miejska Policji w Częstochowie przekazała informacje na ten temat we środę i apeluje do publiczności o pomoc w identyfikacji zmarłego.

Wszystko wskazuje na to, że doszło do zabójstwa. Śledztwo prowadzone jest przez funkcjonariuszy kryminalnych z Częstochowy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej. Nieznajomy nie został jednak jeszcze zidentyfikowany, pomimo intensywnych działań strony śledczej. Szacuje się, że miał między 30 a 45 lat, był średniego wzrostu i budowy ciała.

Na czas odkrycia ubrany był w czarną bluzę marki Bekkin z długimi rękawami i kapturem oraz zapinany na zamek rozmiar. Na sobie miał również niebieską koszulkę firmy „American T-shirt” z krótkimi rękawami oraz czarne spodnie dresowe Adidas, ozdobione trzema białymi pasami na nogawkach.

Policja podaje również, że mężczyzna miał na sobie kilka znaków szczególnych. Są to protezy zębowe, zarówno górne, jak i dolne, oraz charakterystyczne tatuaże. Na lewej piersi widnieją szpony lub pazury, na obręczy barkowej – smok, a tatuaż na ramieniu to wzór tzw. „tribal”. Ciekawostką jest fakt, że tatuaże te wyglądają na wykonane w zakładzie karnym, nie w profesjonalnym studio tatuażu.