Rozpoczynają się prace remontowe na częstochowskich drogach asfaltowych po sezonie zimowym

W Częstochowie ruszyły prace związane z naprawą nawierzchni dróg asfaltowych, które uległy uszkodzeniu podczas sezonu zimowego. W pierwszej kolejności, prace remontowe skupią się na obszarze Śródmieścia oraz jego przyległościach. W związku z tym, mieszkańcy mogą spotkać się z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym w wyznaczonych miejscach.

„Z chwilą kiedy wytwórnie masy bitumicznej rozpoczęły realizację zamówień, rozpoczynamy w naszym mieście intensywne prace nad naprawą nawierzchni ulic asfaltowych” – to słowa Macieja Hasika, rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, które padły w ostatni piątek.

Na samym początku poddane renowacji będą te drogi w Śródmieściu i najbliższych okolicach, które charakteryzują się najwyższym natężeniem ruchu. Już w nadchodzącym tygodniu planowany jest częściowy remont nawierzchni na ulicach: Kordeckiego, 7. Kamienic, św. Kingi i Zdrowa.

Przewidziane są również dodatkowe prace, które będą wykorzystywać frezarkę. Dzięki niej możliwe będzie usunięcie większych obszarów zniszczonych fragmentów nawierzchni i ich zastąpienie nowymi asfaltowymi dywanikami. Zakres tych prac obejmie: ul. Pułaskiego, ul. Popiełuszki, ul. Monte Cassino na odcinku od wiaduktu do ul. Goszczyńskiego oraz zjazd na ul. 1 Maja. Nie ominą również ul. Bohaterów Katynia na odcinku od Al. 11 Listopada do ul. Rakowskiej.