Zwiększenie liczby miejsc w Miejskim Żłobku "Reksio" w Częstochowie

Sytuacja Miejskiego Żłobka „Reksio”, znajdującego się przy alei Armii Krajowej w Częstochowie, jest na dobrej drodze do znacznej poprawy. Rozbudowa instytucji ma przynieść możliwość przyjęcia dodatkowych 120 dzieci. To duże przedsięwzięcie zostanie zrealizowane po osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów ogłoszonego przetargu i podpisaniu kontraktu z wybranym wykonawcą. Zgodnie z założeniami kontraktu, przedsiębiorstwo będzie miało 16 miesięcy na wykonanie inwestycji.

Obecny stan rzeczy prezentuje się tak, że Miejski Żłobek „Reksio” prowadzi swoją działalność w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich to budynek przy alei Armii Krajowej, druga natomiast to oddział filialny przy ulicy Sportowej. W sumie, żłobek jest obecnie w stanie zapewnić opiekę dla około 220 maluchów.

W planach jest zwiększenie liczby miejsc w filii przy ulicy Sportowej już od września tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w wrześniu 2025 roku powinny zostać otwarte nowe oddziały w głównym budynku, znajdującym się za halą Polonia.

Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta, potwierdza, że planowana jest rozbudowa o nowy dwukondygnacyjny budynek, który zostanie połączony z istniejącym obiektem. Istotnym szczegółem jest to, że obecny budynek żłobka przeszedł kompleksowy remont w ostatnich latach.