Rozpoznany przez detektywów z Częstochowy 37-latek, poszukiwany za prowadzenie samochodu po pijanemu i łamanie zakazu sądowego, trafił za kratki

Właściwe działanie częstochowskich funkcjonariuszy policji doprowadziło do namierzenia 37-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyznę ścigano za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ignorowanie obowiązującego zakazu sądowego, który zabraniał mu prowadzenia samochodu. Po intensywnych poszukiwaniach, funkcjonariusze zidentyfikowali miejsce pobytu poszukiwanego.

Działania detektywów z referatu poszukiwań i identyfikacji osób wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, skupione na znalezieniu poszukiwanego od kilku miesięcy mężczyzny, przyniosły efekt. Po ustaleniu miejsca pobytu 37-latka, policjanci udali się na miejsce i zapukali do drzwi mieszkania, gdzie miał on przebywać. Pomimo wyraźnych oznak obecności w środku, nikt nie zareagował na wezwanie „policja”.

Zdecydowana i błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że weszli do mieszkania siłą i zdołali zatrzymać ukrywającego się tam mężczyznę. Dzięki efektywnej pracy policjantów, 37-letni mieszkaniec Częstochowy został przetransportowany do więzienia, gdzie czeka go odbycie kary dwóch lat pozbawienia wolności. Przewinienie polegało na kierowaniu samochodem pod wpływem alkoholu oraz łamaniu aktywnego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów.