Triumf Częstochowskiego klubu Rio Grappling na Mistrzostwach Polski w Jiu-Jitsu

Podczas XIV Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu, które odbyły się 24 i 25 lutego w Poznaniu, sportowcy z częstochowskiego klubu Rio Grappling Club osiągnęli znaczące sukcesy. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 1500 uczestników z różnych stron kraju, a w gronie tych zawodników znaleźli się także reprezentanci klubu z Częstochowy, którzy nie tylko uczestniczyli, ale również triumfowali na podium.

Młoda zawodniczka Mariia Moiseieva zdobyła najcenniejszy krążek – złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów młodszych. To nie jedyny sukces zawodników Rio Grappling Club na tym turnieju. Mateusz Stodulski, rywalizujący w tej samej kategorii wiekowej co Moiseieva, powrócił do domu ze srebrnym medalem i tytułem Wice Mistrza Polski.

Sukcesy częstochowskiego klubu dopełnił Krzysztof Lipiński, który zdobył brązowy medal w kategorii Masters dla początkujących. Wszystko to razem sprawiło, że zawodnicy wrócili do Częstochowy z prawdziwym medalem – dowodem ich determinacji, umiejętności i ciężkiej pracy.