Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie informuje o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko 22-letniemu sprawcy tragicznego wypadku

Informacje prasowe z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie donoszą, że do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie 22-letniego Kamila K. Jest on podejrzany o spowodowanie groźnego wypadku drogowego, w którym straciły życie dwie osoby: jego matka i siostra. Tę niepokojącą informację przekazał mediom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek.

Zgodnie z analizą eksperta ds. ruchu drogowego, bezpośrednią przyczyną tragedii było łamanie zasad ruchu drogowego przez kierującego. Jak wyjaśnił prokurator Ozimek, Kamil K. nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co uniemożliwiło mu pełną kontrolę nad pojazdem. Przytoczył również wnioski biegłego, który stwierdził, że inne czynniki, takie jak zachowanie innych uczestników ruchu czy obecność dzikiej zwierzyny, nie miały wpływu na zaistnienie tej tragedii.

Młody mężczyzna stanął przed prokuratorem i przyznał się do popełnienia tego strasznego przestępstwa, choć przyznał, że nie pamięta okoliczności wypadku. Wcześniej nie miał żadnych wpisów w swojej karnej historii. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prokurator Ozimek, wyjaśnił, że za przestępstwo spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.