Sąd skazuje Krzysztofa R. za brutalne morderstwo matki i córki na dożywocie

W orzeczeniu sądu w Częstochowie pojawiło się surowe wyroki dla Krzysztofa R., który był oskarżony o zbrodnię morderstwa dwóch niewinnych kobiet.

Zdarzenie, które wstrząsnęło całą społecznością miało miejsce dwa lata temu. Wówczas to, 45-letnia kobieta i jej 15-letnia córka nagle zniknęły, co skutkowało poszukiwaniami trwającymi ponad tydzień. Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała obu kobiet odkryto w lesie położonym w Romanowie, niedaleko Częstochowy. Według informacji udzielonych przez rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Częstochowie – Dominika Bogacza, sprawcą okrutnej zbrodni okazał się 53-letni znajomy ofiar – Krzysztof R.

Opinie biegłych lekarzy psychiatrów były jednoznaczne – w momencie dokonywania tych makabrycznych czynów, Krzysztof R. był całkowicie poczytalny.

Wyrokiem sądu, oprócz kary dożywotniego pozbawienia wolności, Krzysztof R. został zobowiązany do wypłaty nawiązki na rzecz matki ofiary oraz jej męża. Co więcej, musi również przekazać część nawiązki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, ponieważ oprócz kobiet, zabił również psa, który był ich pupilem.