Sakralna Noc Czuwania na Jasnej Górze dla polskiej diaspory

Jasna Góra jest miejscem, gdzie odbywa się uroczysta Modlitewna Noc Czuwania dedykowana emigrantom z Polski oraz ich duszpasterzom. Ta niezwykła celebracja obejmuje polskie rodziny, które zmagają się z wyzwaniami wynikającymi z emigracji, a także Polaków, którzy znaleźli swój dom poza granicami kraju, w różnych zakątkach globu.

W tym roku po raz 38., modlitewne czuwanie jest organizowane przez kapłanów z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

– Spotykamy się tutaj co roku tworząc silną wspólnotę. Naszym celem jest zwalczanie odległości i czuwanie przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Wierzymy, że nasze modlitwy i podziękowania są przez nią przekazywane bezpośrednio do Boga – mówi ks. Sebastian Stawierej, koordynator spotkań.

Duchowny podkreśla również, że wiele polskich domów za granicą jest zdobionych ikonami Matki Bożej Częstochowskiej. Tam, gdzie mimo wielu przeciwności losu, które wydają się być potęgowane przez emigrację, są odprawiane nabożeństwa maryjne, jest obecna miłość i czuć opiekę.