Nowa era w podróżowaniu: Koleje Śląskie łączą Częstochowę z Pyrzowicami do 2030 roku

Z dostępnych informacji wynika, że do 2030 roku pociągi Kolei Śląskich będą regularnie kursować na trasie pomiędzy Częstochową a portem lotniczym w Pyrzowicach. W przetargu na obsługę tego połączenia wyłoniono jednego oferenta, którym jest samorządowy przewoźnik, a jego propozycja cenowa okazała się być konkurencyjna. Przewiduje się, że pierwsza maszyna wyruszy na tę trasę z Częstochowy w stronę lotniska 10 grudnia.

W ostatnim miesiącu roku wejdzie w życie aktualizacja rozkładu jazdy pociągów. Zmiany te zostaną wprowadzone kilka dni przed końcem prac PKP Polskich Linii Kolejowych nad fragmentem trasy łączącej Zawiercie i Tarnowskie Góry.

Prace te obejmują szereg działań, takich jak stworzenie nowego peronu w Zawierciu, który kolejno został zintegrowany z nowo wybudowanym torem oraz łącznicą prowadzącą do linii nr 182, skierowanej do lotniska. Dodatkowo, inwestycja ta przewidywała reaktywację 30-kilometrowego odcinka toru pomiędzy Tarnowskimi Górami a Siewierzem, który do tej pory nie był używany. Otwarcie linii kolejowej na lotnisko Katowice Airport w Pyrzowicach umożliwi podróżującym dotarcie tam za pomocą transportu kolejowego.