Wielki powrót PlusLigi do Częstochowy po sześciu latach przerwy

Po upływie sześciu lat, Częstochowa odzyska miejsce na sportowej mapie PlusLigi. Powodem jest zasługa drużyny Exact Systems Hemarpol Częstochowa, która już w nadchodzący poniedziałek przypomni swoim kibicom, jak to jest być w siatkarskiej elicie.

Przez trzydzieści lat Częstochowa była obecna w PlusLidze, ale to się skończyło w 2017 roku. Wówczas to AZS Częstochowa, klub o wielkiej historii i zasługach, musiał się pożegnać z najwyższym poziomem rozgrywek. Naznaczony latami walki z ogromnymi problemami, klub nie wytrzymał presji i najpierw opuścił PlusLigę, a potem ogłosił bankructwo.

Jednak pustka po AZS-ie nie trwała długo. Wkracza inny reprezentant miasta – Exact Systems Hemarpol. To drużyna wywodząca się z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, która przez 21 lat swojego istnienia ukształtowała wiele znakomitych talentów siatkarskich. Wychowankami klubu są tacy siatkarze jak Piotr Gruszka, Łukasz Żygadło i Paweł Woicki oraz obecni reprezentanci Polski: Bartosz Bednorz i Mateusz Bieniek.