Straż Miejska w Częstochowie wprowadza innowacyjne patrole na segwayach

Czerwiec to miesiąc, gdy Straż Miejska w Częstochowie zaczyna intensywnie przygotowywać się do sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę. To okres, kiedy pielgrzymi z różnych regionów Polski przybywają do miasta, a strażnicy miejscy intensyfikują swoją działalność, szczególnie w centrum miasta i okolicach klasztoru. W tym roku, po raz pierwszy, zastosowali nowatorski środek transportu – dwa segwaye.

Pielgrzymi przybywający do Częstochowy mogą być zaskoczeni widokiem strażników poruszających się na dwóch kółkach. W przeszłości, strażnicy miejscy prowadzili patrole pieszo, ale w tym roku postanowili zainwestować w nowoczesne technologie i przesiąść się na segwaye.

Straż Miejska w Częstochowie skorzystała z oferty firmy Velex i wypożyczyła dwa elektryczne pojazdy samopoziomujące. Segwaye te są zdolne osiągnąć prędkość 18 km/h i pokonać dystans do 37 km na jednym ładowaniu.

Strażnicy miejscy patrolują tereny pielgrzymek, centrum miasta, okolice dworca kolejowego i obszar klasztoru, dbając o utrzymanie publicznego porządku i bezpieczeństwa. Jeśli pielgrzymi potrzebują pomocy, strażnicy są tam, aby im pomóc. Strażnicy chętnie udzielą informacji, wskażą drogę czy nawet podpowiedzą, jeśli tylko poproszą o pomoc.