Stypendium miasta dla najzdolniejszych

W tym roku Prezydent Miasta Częstochowy przyznał 10 stypendiów artystycznych. 4 w dziedzinie muzyki, 4 w dziedzinie sztuki, 1 w dziedzinie filmu i 1 w dziedzinie upowszechniania kultury. Osiągnięcia tegorocznego stypendium to między innymi „Przewodnik subiektywny po Częstochowie” w formie e-booka, koncert w miejskich instytucjach kultury, cykl obrazów i grafik wraz z prezentacjami oraz bardzo oryginalny. . Wystawa prac ceramicznych wykonanych techniką ręcznego wypalania drewna. Będą też murale.

„Kiedy w naszym mieście pojawiają się przedstawiciele spółek czy firm, którzy chcą u nas lokować kapitał, to najczęściej pytają o ludzi, czym się wyróżniają nasze mieszkanki i mieszkańcy. To dla inwestorów najważniejsze przy planowaniu swoich działań” – mówił prezydent.

Stypendium zostało wręczone przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Mayjaszczyka podczas uroczystości, która odbyła się 8 kwietnia w Ratuszu Miejskim. Prezydent podkreślił znaczenie utalentowanych i kreatywnych ludzi dla rozwoju miasta.