Świąteczne jarmarki w Częstochowie: Mikołajkowy oraz Gwiazdkowa Aleja

Świąteczna atmosfera już zawitała do Częstochowy, gdzie planowane są dwa wyjątkowe jarmarki. Wśród nich znajduje się Jarmark Mikołajkowy, który zainaugurowano w piątek 1 grudnia i będzie trwać do niedzieli, 3 grudnia. Kolejnym na liście jest Jarmark Bożonarodzeniowy, zwany również Gwiazdkową Aleją, który odbędzie się w weekend przed Bożym Narodzeniem, czyli 16-17 grudnia. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, jakie produkty przygotowali sprzedawcy dla swoich klientów!

Od piątku, pierwszego dnia grudnia, Częstochowa przemieniła się w świąteczną krainę pełną błyszczących światełek. Tego dnia oficjalnie uroczyście zaprezentowano pełną krasę iluminacji świątecznej, która dodaje miastu wyjątkowego blasku.

W tym samym czasie rozpoczął się już Jarmark Mikołajkowy. Do niedzieli, 3 grudnia, liczne stoiska będą oferować różnego rodzaju produkty – od miodów, przez zabawki i ozdoby świąteczne, po biżuterię, świeczki, książki, a także kosmetyki. Nie zabraknie również propozycji dla smakoszy.

Natomiast w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem, aleja NMP zamieni się w XVI Targi Bożonarodzeniowe, inaczej znane jako tradycyjna Gwiazdkowa Aleja. Wydarzenie zaplanowano na dni 15, 16 i 17 grudnia. Jak co roku, częstochowianie będą mogli odwiedzić stoiska z lokalnymi specjałami, smakować pyszną wędlinę, próbować nalewek, miodów i serów czy poszukać świątecznych upominków. Organizatorzy gwarantują wiele rozrywki, wyśmienite jedzenie oraz niezapomniane wspomnienia.