Symboliczny początek budowy osiedla mieszkaniowego na Grabówce

Na terenie Grabówki zostały zainicjowane prace związane z budową nowego osiedla mieszkaniowego. Wstępnie, działania te mają charakter symboliczny, jednak stanowią one realizację długo oczekiwanej inwestycji obejmującej powstanie pierwszego bloku mieszkalnego. Inwestorowi udzielono zgody na usunięcie 188 drzew, które na chwilę obecną nadal stoją nienaruszone.

27 września miała miejsce ceremonia wbicia pierwszych łopat pod przyszłą konstrukcję. Teren przeznaczony pod budowę został odpowiednio oznakowany i ogrodzony. Pojawiła się tablica informacyjna oraz baner reklamowy, który niestety w wyniku silnego wiatru uległ zniszczeniu w kolejnym dniu. Jak dotąd, nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac budowlanych.

Zgodnie z deklaracją inwestora, kompleks składający się z ośmiu bloków planowany jest do ukończenia we wrześniu 2025 roku. W każdym z budynków połowa lokali zostanie przeznaczona do wynajmu, a druga połowa trafi do sprzedaży.

Należy zaznaczyć, że pierwotnie zapowiadana inwestycja pod szyldem Mieszkania Plus zmieniła swój charakter. Obecny projekt nawiązuje bardziej do koncepcji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.