Szeroka akcja wsparcia dla Polaków na Ukrainie i Litwie przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”

Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”, z siedzibą w Częstochowie, kontynuuje swoją coroczną tradycję niesienia pomocy rodakom zamieszkującym obszary dawnych kresów Rzeczpospolitej. W tym roku, organizacja przygotowała aż 5 tysięcy paczek, zawierających różnego rodzaju produkty spożywcze, słodycze oraz artykuły szkolne. Te starannie zapakowane przesyłki mają dotrzeć do polskich domów na Ukrainie i Litwie jeszcze przed świętem Mikołajkowym, które przypada na 6 grudnia.

Pierwsza fala transportu pełna darów dla potrzebujących na Ukrainie rozpoczęła się pod koniec poprzedniego tygodnia. Start całej akcji miał miejsce spod parafii św. Wojciecha w Częstochowie, skąd wyruszyły do kraju sąsiadującego na wschodzie. Jak podkreśla Ks. Ryszard Umański, prezes stowarzyszenia i proboszcz miejscowej parafii, tegoroczne wsparcie kierowane jest głównie do rodaków zamieszkujących obwód lwowski. Szczególnie uprzywilejowane będą te osoby, które mieszkają we Lwowie i okolicznych parafiach.

Paczki od Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” trafią również do Polaków na Litwie. Przede wszystkim będą to mieszkańcy polskich gmin: Kowalczuki, Jaszuny oraz Mickuny. Dzięki tej akcji, pomoc dociera do tych, którzy najbardziej jej potrzebują, niezależnie od miejsca zamieszkania.