Tradycyjne świętowanie Senioralii w Częstochowie cieszy się rosnącą popularnością

W Częstochowie istnieje tradycja organizowania specjalnego święta dla seniorów, które jest obchodzone już od kilku lat. Zwykle wydarzenie to miało miejsce w czasie jesieni, jednak w tym roku organizatorzy postanowili również umożliwić seniorom celebrowanie „Senioralii” na początku wiosny. Wydarzenie rozpoczęło się w środę, 3 kwietnia, dniem pełnym rekreacyjnych aktywności. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w pokazach zumby, brać udział w grupowej gimnastyce, odwiedzić stoiska różnych organizacji działających na rzecz osób starszych, a także skosztować przygotowanego dla nich poczęstunku. Organizatorzy nie pobierali opłat za wejście na to wydarzenie.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury i główny organizator „Senioralii”, Paweł Musiał, podkreśla, że te wydarzenia cieszą się zawsze ogromną popularnością wśród seniorów z Częstochowy. Opowiada o swoich doświadczeniach z pierwszych edycji: – Pamiętam, jak wiele lat temu zorganizowaliśmy pierwsze Senioralia. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić je na Hali Polonia i szczerze mówiąc, byliśmy zaskoczeni, jak szybko sprzedały się bilety – w ciągu zaledwie półtorej godziny. Przy czym Hala Polonia mieści około dwóch tysięcy osób. Zrozumieliśmy wtedy, że musimy przenieść naszą imprezę do większego obiektu, więc wybraliśmy Halę Sportową Częstochowa. Od tamtej pory Senioralia cieszą się coraz większą popularnością. Przewidujemy teraz, że nasze wydarzenie przyciągnie nawet 5 tysięcy uczestników i co roku obserwujemy rosnące zainteresowanie.

Dyrektor Musiał dodaje: – Nasze społeczeństwo się starzeje, nie tylko w Częstochowie, ale w całej Polsce. Widać jednak, że nasi seniorzy są coraz bardziej aktywni i chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach. To jest jednym z czynników, które przyczyniają się do ogromnej popularności „Senioralii”.