Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Częstochowie: śledztwo w toku

Jutro po świcie, 30 października, na terenie Częstochowy, konkretnie przy ulicy Kiedrzyńskiej, doszło do zdarzenia o niezwykle tragicznym charakterze. Wydarzenie to miało miejsce na torach kolejowych, co skutkowało tymczasowym paraliżem komunikacji kolejowej w kierunku Radomska. Śledczy z policji i prokuratury są obecnie na miejscu, próbując rozwikłać zagadkę tego nieszczęśliwego incydentu.

Po godzinie dziewiątej rano, służby z częstochowskiego oddziału policji otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który stracił życie, będąc potrąconym przez pociąg. Miejsce wypadku to okolice ulicy Kiedrzyńskiej.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – aspirant sztabowy Barbara Poznańska – przekazała informacje o wydarzeniu oraz dalszych planach działań służb: „Policja i prokurator są już w drodze na miejsce zdarzenia, aby rozpocząć proces wyjaśniania wszystkich okoliczności związanych z tym tragicznym wypadkiem”.

Ważne jest również, aby poinformować wszystkich podróżujących tym odcinkiem, że na skutek tego zdarzenia linia kolejowa łącząca Częstochowę z Radomskiem jest chwilowo zamknięta. Możliwe, że utrudnienia w ruchu pociągów potrwają przez kilka najbliższych godzin.