Zakończenie zlotu pojazdów "Halloween z Illegal Night Częstochowa"

Podczas weekendowego spotkania entuzjastów motoryzacji, które odbyło się w Częstochowie pod tytułem „Halloween z Illegal Night Częstochowa”, jednostka drogówki przeprowadziła wiele kontroli. W sobotni wieczór udało im się zatrzymać dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Nałożono także 49 mandatów karnych i zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych. Wszystko to przyczyniło się do uniemożliwienia nielegalnego wyścigu, który miał stanowić finał zlotu. Niniejsze informacje zostały przedstawione w poniedziałek przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie.

Oficerowie Wydziału Ruchu Drogowego z Częstochowy byli na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas zlotu „Halloween z Illegal Night Częstochowa”. Spotkanie przyciągnęło ponad 400 pojazdów z wielu różnych miast, które zgromadziły się na parkingu przy ulicy Bojemskiego. Nielegalne wyścigi były planowane jako kulminacja tego wydarzenia.

Przygotowani policjanci zareagowali na czas i skutecznie uniemożliwili przeprowadzenie wyścigów. Skoncentrowali się na drogach dojazdowych, które miały doprowadzić uczestników do miejsca wydarzenia. Ich obecność spowodowała, że uczestnicy musieli opuścić teren. Mimo że czekali do godziny 1 w nocy, ostatecznie zdecydowali się na rezygnację – poinformowała PAP aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.