Tragiczny wypadek w Częstochowie – dwójka dzieci poszkodowana

W Częstochowie miał miejsce niepokojący incydent drogowy. Doszło do niego na ulicy Waszyngtona, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W jednym z nich podróżowały dwa małe dzieci.

Na częstochowskim odcinku ulicy Waszyngtona, w czwartek 14 września, około godziny 15:00, wystąpiła kolizja dwóch samochodów osobowych. Dyżurny strażaka z miejscowej jednostki straży pożarnej poinformował o zabezpieczeniu obszaru wypadku oraz neutralizacji technicznych płynów, które upuściły pojazdy.

Następnie, odpowiedzialność za prowadzenie dalszych działań przejęła lokalna policja. Według wstępnych ustaleń, z których informuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowy częstochowskiej policji, kierowca samochodu marki Nissan, jadący w stronę ulicy Śląskiej ulicą Waszyngtona, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym drugiemu pojazdowi – forda, który wyjeżdżał z ulicy Tuwima. W wyniku tego doszło do zderzenia. W nissanie podróżowała także dwójka dzieci.

Kierujący nissanem przewoził trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Na skutek zderzenia, oba dzieci, w wieku trzech i czterech lat, odniosły obrażenia ciała. Kierowcy obu pojazdów byli na szczęście trzeźwi.

Służby nadal pracują na miejscu zdarzenia, co może powodować utrudnienia w ruchu dla innych kierowców.