Triumf juniorów Włókniarza Częstochowa w II rundzie ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski

Miniony czwartek na stadionie Arenie zielona-energia w Częstochowie stał pod znakiem zaległej II rundy ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Początkowo, plany zawodników pokrzyżowała nieodpowiednia aura, stąd konieczność przesunięcia turnieju na inny termin. Tak oto częstochowska rywalizacja zamknęła rozgrywki młodych adeptów sportu na etapie ćwierćfinału.

Przebieg poprzednich trzech rund ukazywał Biało-Zielonych na 3. lokacie, której brakowało tylko niewielkiej liczby punktów do zwycięstwa. Tym razem, korzystając z przyjaznej atmosfery na własnym terenie, zawodnicy odnotowali gładkie zwycięstwo. W czwartkowy dzień wszystkie ogniwa drużyny Włókniarza Częstochowa działały bez zarzutu, co zaowocowało sukcesem.

Już od pierwszych startów młode „Lwy” objawiły swoją przewagę i dały do zrozumienia konkurentom, że pokonanie ich tego dnia będzie niemożliwe. Z każdą kolejnym rundą, przewaga częstochowskiego zespołu rosła. Po szesnastu wyścigach na koncie Biało-Zielonych znalazło się 40 punktów, co jednoznacznie pokazało, kto radzi sobie najlepiej danego dnia. Pomimo dominacji gospodarzy, za ich plecami rozgorzała walka o drugie miejsce pomiędzy drużynami z Torunia i Zielonej Góry.

Ostatecznie to juniorzy Włókniarza Częstochowa mogli cieszyć się ze zwycięstwa, zgromadziwszy łącznie 51 punktów. Kacper Halkiewicz i Kajten Kupiec byli o włos od zdobycia kompletu punktów, obaj kończąc zawody z rezultatem 14 punktów.