Udane ćwiczenia ewakuacji rannego żołnierza w Częstochowie

Błyskawiczna operacja została przeprowadzona, kiedy wojskowy śmigłowiec przybył do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Wewnątrz maszyny znajdował się ranny żołnierz, który został bezzwłocznie przeniesiony do Centrum Urazowego i otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Śmigłowiec z poszkodowanym żołnierzem bezpiecznie wylądował przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Marek Augustyn, zastępca dyrektora ds. administracyjnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, przekazał pozytywną informację – uratowany żołnierz wrócił cały i zdrowy do swojej jednostki. Zapewnił jednak, że cała akcja była jedynie częścią ćwiczeń.

Ćwiczenia te zostały zorganizowane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. Głównym celem było doszlifowanie umiejętności ewakuacji rannych z terenu działań bojowych oraz sprawdzenie, czy procedury obowiązujące w przypadku przyjęcia rannego żołnierza do szpitala są aktualne. Jednym z etapów ćwiczeń były niskie przeloty nad lądowiskiem szpitala wojewódzkiego. W związku z tym od poniedziałku nad obiektem można było zauważyć wojskowy śmigłowiec.