Ulica cudów w Częstochowie będzie zachwycać?

Naszym zdaniem charakterystyczna nazwa: ulica cudów, to dość ładne i ciekawe określenie. Niestety, ulica Mielczarskiego w Częstochowie taka nie jest, a określenie ulica cudów jest w tym przypadku czysto negatywne. Jak się okazuje, powoli wdrażane są zmiany tej okolicy, które planowane były już w 2020 roku.

Zła sława ulicy Mielczarskiego w Częstochowie

Położona na uboczu, zaniedbana, niepowalająca estetyką ulica Mielczarskiego w Częstochowie to wymarzone miejsce dla miłośników ulicznych bójek. To także miejsce, w którym nikt nie chce znaleźć się sam po zmroku. Czasy się jednak zmieniają i zmienia się również ulica Mielczarskiego. Nowe inicjatywy, między innymi otwarcie klubokawiarni Alternatywa 21, spowodowało zainteresowanie okolicą. Można powiedzieć, że w końcu dostrzeżono potencjał ulicy.

Na pierwszy ogień poszła estetyka ulicy. Na budynku widnieje obecnie sympatyczny mural, który nieco rozjaśnia okolicę. Ulica od razu zaczęła sprawiać lepsze wrażenie. Wkrótce w tym miejscu rozpoczną się kolejne renowacje.

Festiwal Kultury Alternatywnej eFKA

Za organizację festiwalu eFKA odpowiedzialna jest Fundacja Oczami Brata. Członkowie fundacji starają się odmienić oblicze ulicy Mielczarskiego już od zeszłego roku, ale wszelkie działania były utrudnione z wiadomych względów.

Festiwal eFKA będzie wielkim wydarzeniem, w którym możemy uczestniczyć już pod koniec sierpnia. W planach jest parada, koncerty i pokazy teatralne. Krótko mówiąc, będzie się działo. Ta interesująca inicjatywa ma na celu zainteresowanie ludzi tą okolicą. Fundacja Oczami Brata chce wesprzeć klubokawiarnię Alternatywa 21. To wyjątkowe miejsce, które zatrudnia do pracy osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Lokal jest sympatyczny, serwuje znakomite jedzenie i daje szanse na normalne życie ludziom, które wciąż są w polskim społeczeństwie stygmatyzowane.

Klubokawiarnia Alternatywy 21 jako pierwsza postanowiła zawalczyć ze złą opinią ulicy cudów. Wsparcie ze strony innych istotnie może spowodować, że ulica, która dawniej słynęła z przestępstw, będzie mogła zupełnie odmienić swoje oblicze.