Uruchomienie nowej linii pociągowej Częstochowa-Tarnowskie Góry umożliwiającej dojazd do lotniska w Pyrzowicach

Począwszy od niedzieli, Koleje Śląskie wdrożyły kursowanie swoich pociągów na trasie pomiędzy Częstochową a Tarnowskimi Górami. To oznacza, że pierwsze kompozycje zaczęły już zatrzymywać się na stacji kolejowej, położonej obok lotniska w Pyrzowicach.

Od niedzielnej daty 10 grudnia zaczęło obowiązywać nowe rozwiązanie w zakresie organizacji jazdy pociągów. Koleje Śląskie entuzjastycznie prezentują swoje najnowsze usprawnienia, a jednym z nich jest uruchomienie obsługi linii S9 łączącej Częstochowę z Tarnowskimi Górami. W efekcie tej zmiany, pasażerowie oraz osoby pracujące na lotnisku Katowice-Pyrzowice zyskali alternatywę dotarcia do portu lotniczego za pomocą transportu kolejowego. Każdego dnia na tory wyjeżdża 20 składów, znanych jako Elfy 2. Z Częstochowy na lotnisko dowiozą nas pociągi Kolei Śląskich w zaledwie godzinę. Kompozycje kursują średnio co 2,5 godziny. Aktualny rozkład jazdy będzie obowiązywał aż do 9 marca 2024 roku.

Od dnia 10 grudnia w życie wszedł nowy plan jazdy pociągów Kolei Śląskich. Dla Częstochowy i otaczającego ją regionu wprowadzone zostało szereg zmian. Wśród nich najbardziej istotną jest zapewne długo oczekiwane uruchomienie połączenia kolejowego do Portu Lotniczego w Pyrzowicach.