Zmodernizowanie floty policyjnej w Śląskim dzięki zakupowi nowych pojazdów

Policja w Śląskim zasiliła swój tabor nowymi pojazdami, które trafiły do różnych komend miejskich i powiatowych. Te nowoczesne jednostki pojawiły się również na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Jeden z nowo nabytych samochodów, który poszerzył flotę policyjną w Będzinie, jest to zaawansowany technologicznie radiowóz marki Suzuki S-Cross. Kupno tego pojazdu stało się możliwe dzięki finansowemu wsparciu od lokalnego samorządu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz funduszy przekazanych z budżetu policji.

Podczas ceremonii przekazania kluczy do nowego radiowozu, starosta będziński Sebastian Szaleńcy wręczył je bezpośrednio inspektorowi Arkadiuszowi Więckowi, komendantowi powiatowemu policji w Będzinie. Wydatek na jeden tak oznakowany radiowóz wynosi ponad 180 tysięcy złotych. Aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort służby codziennej, auto wyposażono w szereg udogodnień – między innymi automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania.

Pojazd jest napędzany hybrydowym silnikiem o pojemności 1500 cm sześciennych. Posiada również nowe oznakowanie, radiostację oraz sygnały uprzywilejowania. W zestawie z samochodem dostarczono także dwa komplety kół – letnie i zimowe.