Utrudnienia dla kierowców w nadchodzący poniedziałek z powodu wielkiego ruchu pielgrzymkowego

Początek nowego tygodnia przyniesie spore wyzwania dla kierujących w centrum miasta, a wszystko to za sprawą znacznego ruchu pielgrzymkowego. Wszystko to związane jest ze świętem 15 sierpnia, które znane jest również jako święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przewiduje się, że intensywność ruchu będzie największa właśnie tego dnia.

Nieuniknione perturbacje zaczynają się już od 8.00 i potrwają do 12.00. W tym czasie wyeliminowana zostanie możliwość parkowania na jezdni w pobliżu szpitala na Zawodziu. Tym samym, wszyscy planujący skorzystać z tego miejsca do pozostawienia swojego pojazdu muszą szukać alternatywy.

Zdecydowanie więcej ruchu niż zwykle można spodziewać się w centrum – w szczególności w rejonie klasztoru na Jasnej Górze. Jak podaje Miejski Zarząd Dróg, organizacja pielgrzymki żołnierzy na pewno wpłynie na wydłużenie przejazdu przez miasto. Jest to nieuniknione z powodu oczekiwanych 18 grup pielgrzymkowych, które przemierzają miasto pieszo. Przygotujcie się na to, że pierwsze grupy przybędą do nas już o świcie.