Wzmożone prace drogowe w Częstochowie – test dla mieszkańców i kierowców

Zwiększona aktywność na drogach Częstochowy stawia pod dużym wyzwaniem cierpliwość zarówno mieszkańców, jak i kierowców. Równoczesne realizowane są projekty budowy oraz przebudowy dwóch arterii drogowych, co ze względu na szczyt sezonu pielgrzymkowego powoduje znaczne utrudnienia. Do tego dochodzi remont autostrady A1, którego zakończenie przewidziane jest na październik.

Mieszkańcy Częstochowy muszą dostosować się do nieustannych prac drogowych na trasach krajowych numer 91 i 46, które dodatkowo komplikują sytuację w sierpniu – okresie intensywnego napływu turystów i pielgrzymów. Ciężarówki wjeżdżają do miasta tysiącami, ponieważ nie ma zakazów ograniczających ten ruch a główna arteria – aleja Wojska Polskiego – pozostaje otwarta.

Od 20 lipca natomiast wprowadzono nową organizację ruchu związana z pracami na autostradzie A1, które potrwają jeszcze do jesieni. W wyniku remontu jedna z nitki jest zamknięta, a nawierzchnia nie równa, co wywołało prośby o zmianę terminu prac ze strony miasta Częstochowa.

Prezydent Częstochowy apeluje dodatkowo o wprowadzenie kontroli ciężarówek na jednej z dróg dojazdowych. Naprawa autostrady według badań skutkuje wzrostem ruchu o 20%, jednak nie w kierunku centrum miasta.