czestochowa-aquapark

Wielkie otwarcie parku wodnego w Częstochowie

Już dzisiaj mieszkańcy Częstochowy będą mogli zasmakować w swoim mieście nowej atrakcji wodnej. Jest nią park wodny przy ul. Dekabrystów, który dzisiaj świętuje swoje wielkie otwarcie. Wiele osób z Częstochowy i okolic od dawna marzyło o takim obiekcie. W związku z tym miasto postanowiło spełnić ich życzenie.

Od długich lat, bo aż od 45, wiceprezydent Częstochowy Jarosław Marszałek miał wizję stworzenia na terenie miasta nowoczesnego obiektu. Według niego miał to być obiekt energooszczędny i obfitujący w atrakcje, aby częstochowianie mogli relaksować się pod ciężkim dniu szkoły i pracy. I w ten sposób narodził się pomysł wybudowania aquaparku.

Podczas tworzenia całego kompleksu Częstochowa zaczerpnęła wiele rozwiązań z parku wodnego we Wrocławiu, który jest jedną z najbardziej ekonomicznych budowli tego typu w całym kraju. Budowę kompleksu wodnego zakończono już jesienią tamtego roku. Jednakże z powodu utrzymującej się pandemii, park wodny nie mógł być oddany do użytku publicznego. Z tego względu przełożono otwarcie obiektu na 4 września tego roku.

Częstochowski park wodny znajduje się przy pływalni letniej, przy ul. Dekabrystów 47 i jest częścią Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Aquapark oferuje niejedną atrakcję dla spragnionych kąpieli mieszkańców miasta. Można tutaj nie tylko zakosztować rozmaitej rozrywki wodnej, ale również skorzystać z salonu SPA i dużej, sztucznej plaży.

Z okazji wielkiego otwarcia pierwszych stu gości parku wodnego otrzyma na wstępie słodki poczęstunek. Będą też występy na żywo, podczas których pojawi się DJ, który będzie podkręcał atmosferę w całym kompleksie. Mało tego, w dostępnym w parku saunarium będzie można też podziwiać pokazy saunamistrza, które odbędą się w godzinach popołudniowych.

Przy parku wodnym postawiono obszerny parking piętrowy, który jest w stanie pomieścić 227 pojazdów, w tym 46 w sekcji podziemnej. Park ma być czynny każdego dnia w godzinach 10:00-22:00. Natomiast ogólny koszt budowy kompleksu wodnego wyniósł bagatela 51,5 mln zł.