festiwal-kolorow

W Częstochowie odbył się Festiwal Kolorów

5 września w Parku Lisiniec nad tłumami bawiących się mieszkańców Częstochowy unosiły się ogromne chmury we wszystkich kolorach tęczy. Kłęby barwnych chmur co godzinę opadały na tłumy ludzi, pokrywając ich jaskrawymi kolorami. Plenerowa impreza przyciągnęła wiele osób nie tylko z Częstochowy, ale i z innych regionów Polski.

Festiwal Kolorów wystartował w niedzielę po południu, fundując uczestnikom znakomitą rozrywkę, podczas której wszyscy bawili się w rytm zespołów muzycznych. Wielkie otwarcie festiwalu przypadło prezydentowi miasta Częstochowy Krzysztofowi Matyjaszczykowi, który gorąco powitał tysiące zgromadzonych osób, wśród których dominowała młodzież.

Park Lisiniec okrył się plejadą fantastycznych barw, które co godzinę były wypuszczane w powietrze tylko po to, aby później opaść na bawiących się imprezowiczów. Wśród atrakcji znajdowały się różne występy na żywo, w tym koncert rapera Kartky. Natomiast dla głodomorów przygotowano bogato zastawioną strefę gastronomiczną, gdzie można było zakosztować regionalnej kuchni i słodkich przekąsek.

Festiwal Kolorów odwiedził już wiele polskich miast i wygląda na to, że jeszcze wiele przed nim, ponieważ za każdym razem cieszy się ogromną popularnością. Festiwal w Częstochowie odbył się dzięki Stowarzyszeniu Festiwalu Kolorów. Do zorganizowania imprezy przyczynili się również lokalni partnerzy, a mianowicie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Miasto Częstochowa.

Kolorowa impreza bardzo często spotyka się ze sprzeciwem kościoła katolickiego, który uważa, że taka zabawa graniczy z pogaństwem i przypomina czczenie fałszywych bożków.