Wielkie otwarcie VI Jurajskich Zawodów Balonowych w Złotym Potoku

Dnia 6 lipca, jak zwykły czwartek przemienił się w niezwykły dzień dla miłośników baloniarstwa w Złotym Potoku. Właśnie tam odbyła się inauguracja VI edycji Jurajskich Zawodów Balonowych. Pierwszą podróż na pokładach balonów odbyli uczestnicy właśnie w malowniczych okolicach tej miejscowości.

Przewidujący liczne atrakcje, organizatorzy wydarzenia obiecują mnóstwo emocji podczas nadchodzących Pikników Balonowych. Te będą miały miejsce w piątek na rozległych błoniach w Złotym Potoku, a w sobotę przesuną się do Olsztyna, gdzie odbędą się na terenie zamkowych błoni, tuż przy Spichlerzu.

W otwarciu zawodów uczestniczyły liczne załogi balonowe, które przybyły na miejsce startu w czwartek. Przywitał je duet gospodarzy: Tomasz Kucharski – burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Edward Moskalik – wójt Gminy Janów. Cieszyć mogli się również z obecności Marty Salwierak, która jest Przewodniczącą Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji w Sejmiku Województwa Śląskiego. Jej udział dodatkowo podkreślił rangę tego wyjątkowego wydarzenia.