Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie włączony do programu "Dobry posiłek w szpitalu"

Od 18 listopada, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie stał się częścią ministerialnej inicjatywy zatytułowanej „Dobry posiłek w szpitalu”. Decyzja o przystąpieniu do tego programu, który był promowany przez obecny rząd podczas ostatniej kampanii wyborczej, została oficjalnie ogłoszona na stronie internetowej placówki. Jednakże, jak zapewnia rzeczniczka szpitala, nie spowoduje to znaczących zmian w dotychczas serwowanych potrawach.

Jak podkreśla Agnieszka Sanojca, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, standard kulinarny placówki jest na bardzo wysokim poziomie już od dłuższego czasu. – W naszym szpitalu serwujemy posiłki, które nie mają nic wspólnego z tymi, które można zobaczyć na różnego rodzaju memach – mówi. Dodała również, że placówka dysponuje własną kuchnią oraz specjalistą ds. żywienia, na którego czele stoi dietetyk i zespół kuchni.

Sanojca podkreśla, że pacjenci szpitala są karmieni posiłkami odpowiednio zbilansowanymi pod względem wartości energetycznej i odżywczej. Dieta jest planowana na co najmniej 7 dni z góry, a menu zawiera szczegółowe informacje dotyczące rodzaju dania, jego składu, wielkości porcji, ilości soli oraz zawartości potencjalnych alergenów – wyjaśnia.