podrobki

Wpadli za sprzedawanie podrobionych produktów na częstochowskim targu. Wartość towaru oszacowano na 250 tys. zł

Minionej niedzieli na częstochowskim targowisku policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o sprzedaż podrobionych towarów, które sygnowane były metkami znanych producentów. Sprzedawane produkty oszacowano na około 250 tysięcy złotych. Cała trójka została już zatrzymana i grozi jej teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Dnia 10 lipca na jednym z częstochowskich targowisk, podczas dokonywania kontroli przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Częstochowie, aresztowano trzech podejrzanych, którzy handlowali podrobionym towarem o wartości około 250 tys. zł. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 33, 39 i 41 lat.

Zabezpieczono 18 000 sztuk podrobionego towaru

Handlarze fałszywkami rozstawili swoje towary na kilku stoiskach, oferując zabawki, tekstylia i kosmetyki, z których wszystkie były sygnowane zastrzeżonymi znakami towarowymi popularnych na światowym rynku producentów. W rezultacie policjanci zabezpieczyli około 18 tys. sztuk zabawek, odzieży, obuwia i artykułów drogeryjnych o łącznej wartości około ćwierć miliona złotych.

Możesz też zerknąć na artykuł o sprzedaży podróbek na targu w Łęknicy.

Podejrzani zostali zatrzymani i doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut wprowadzania na rynek podrobionego towaru. Teraz za swoje postępowanie mogą zostać ukarani bardzo wysoką grzywną albo trafić do więzienia nawet na 2 lata – poinformował asp. Daniel Zych oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.