Wręczenie Nagród Merentibus: Wyróżnienia za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Częstochowy

15 stycznia, poniedziałek, to dzień, w którym poznaliśmy laureatów tegorocznego programu nagród Merentibus. Wyjątkowe odznaczenia te przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie prac inżynierskich, licencjackich, magisterskich czy doktorskich, które promują miasto Częstochowę. Nagrody te wiążą się też z miejskimi programami i wyróżniają zasługi na rzecz województwa śląskiego.

Coroczne spotkanie noworoczne, podczas którego następuje uroczyste wręczenie nagród przez prezydenta Częstochowy, odbyło się w lokalnej filharmonii. Mimo napotkanych trudności, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podkreślił, że ich ciężka praca na rzecz samorządu została dostrzeżona i doceniona przez różne organizacje i kapituły przyznające nagrody oraz tytuły.

Podczas swojego przemówienia prezydent wymienił kilka znaczących wyróżnień zdobytych w poprzednim roku, takich jak „Samorządowy Lider Zarządzania”, „Skrzydła IT w Administracji”, „Grunt na Medal” i „Przyjazny Samorząd”. Matyjaszczyk z dumą poinformował również o certyfikacie, który otrzymaliśmy w 2023 roku. Dokument ten potwierdza implementację standardów obsługi inwestorów w samorządzie i został nadany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.