Wyrok za zabójstwo byłej partnerki i skrytobójcze działania

W dniu 14 czerwca 2022 roku, Sąd Okręgowy w Sosnowcu ogłosił wyrok w głośnej sprawie dotyczącej oskarżonego Mariusza P., który miał na sumieniu śmierć swojej byłej partnerki, Moniki W.-S. Mężczyzna został skazany na karę dożywocia. Poza nim na ławie oskarżonych znaleźli się także Paweł B. oraz Łukasz W., który miał utrudniać prowadzone śledztwo.

Zwłoki Moniki W.-S., 42-letniej kobiety z Jaworznika, odkryto w listopadzie 2021 roku w lesie, położonym niedaleko Poręby, koło Zawiercia na terenie województwa śląskiego. Ciało ofiary znajdowało się zakopane w głębokim kilkumetrowym dole. Sprawa jej zaginięcia poruszyła cały kraj. Postawiono pytanie, czy odpowiedzialność za ten makabryczny czyn ponosi jej były partner – Mariusz P. Oskarżony Paweł B. również usłyszał zarzut zabójstwa, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że śmierć kobiety nastąpiła w wyniku uduszenia pod ziemią. Wyrok za te czyny został wydany przez Sąd Okręgowy w Sosnowcu.

Oprócz wyroku dożywocia za zabójstwo Moniki W.-S., Mariusz P. został skazany na 8 lat pozbawienia wolności za gwałt na innej kobiecie. Sędzia Piotr Horzela podkreślił, że argumentacja oskarżonego nie jest zgodna z zasadami logiki. Wskazał również na dowody świadczące o tym, że brutalna zbrodnia była wcześniej zaplanowana przez sprawców.