Wzrosła ilość wypadków śmiertelnych w Częstochowie

Na podstawie przeprowadzonych statystyk przez częstochowskie służby mundurowe znacznie wzrosła liczba wypadków drogowych ze skutkiem  śmiertelnym w powiecie częstochowskim.

Dotychczas w tym roku odnotowano 23 wypadki drogowe, w wyniku których śmierć poniosły 24 osoby. Wśród tej dość dużej liczby jest 7 pieszych. Przerażające jest to, że coraz więcej młodych ludzi ginie w tego typu wypadkach. Najczęściej kierowcy nie potrafią dostosować prędkości na drodze chociażby do warunków atmosferycznych, Młodzi kierowcy często nie mają zbyt dużego doświadczenia podczas jazdy, za to jeżdżą zbyt brawurowo.

W całym województwie śląskim liczba wypadków wciąż jest coraz większa. W czerwcu tego roku liczba ta wynosiła ponad tysiąc. W wyniku wypadków śmierć poniosło 86 osób. Najwięcej wypadków odnotowano w Częstochowie i powiecie częstochowskim.

Warto jeździć przepisowo i bez szaleństw, szczególnie teraz gdy zbliża się okres jesienny. Z czasem warunki atmosferyczne będą coraz gorsze. Pojawi się deszcz i śnieg, co wiąże się także ze zmianą opon. Warto również wpaść w poślizg w takich warunkach.

Niezwykle ważne i istotne jest zachowanie określonej odległości między pojazdami szczególnie jeśli podróżujemy autostradą. Dobrze byłoby także sprawdzić stan ogumienia, oraz ciśnienie w oponach.  Zwróćmy uwagę na odpowiednie oświetlenie i przygotowanie światełm do jazdy, z racji tego, że coraz szybciej zapada zmrok. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, czasem lepiej pojechać pół godziny później, niż umrzeć 20 lat za wcześnie.