Zachęta do uczestnictwa młodych w wyborach parlamentarnych

Podczas niedzielnej wizyty w Częstochowie, przywódcy Trzeciej Drogi: Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Szymon Hołownia z Polski 2050, skierowali swoje przesłanie do młodych. Wzywali ich, aby wzięli udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych, dając szansę na nadzieję. Zajście miało miejsce w ramach inicjatywy „1000 spotkań” Trzeciej Drogi. Odbyło się ono najpierw z grupą młodzieży, a potem z siedmioosobową rodziną.

Podczas konferencji prasowej w Częstochowie, prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że siła Trzeciej Drogi polega na połączeniu tradycji z nowoczesnością. Wykazał, że brak tej partii w poprzednich wyborach był widoczny – brakowało organizacji, która by szanowała dorobek przeszłości i jednocześnie promowała postęp. „Nasza Trzecia Droga to nasze zobowiązanie do budowania przyszłości bez kłótni i podziałów”, powiedział Kosiniak-Kamysz.

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, dołączył do apelu skierowanego do młodzieży. Wezwał młodych ludzi, aby zagłosowali i dali szansę na nadzieję. W swoim przemówieniu także wyraził obawę, że mogą pojawiać się partie ksenofobiczne, prorosyjskie, które mogą doprowadzić do destabilizacji sytuacji w Europie – tak jak to miało miejsce na Słowacji. „Nie chcemy, aby powtórzyła się ta sytuacja w naszym kraju”, stwierdził Hołownia.