Zatrzymanie na Śląsku: 31-latek poszukiwany za przestępstwa pedofilskie i namawianie do prostytucji

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na Śląsku, a konkretniej w Częstochowie, gdzie stróże prawa zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany przez służby ścigania za przerażające przestępstwa o podłożu pedofilskim. Mężczyzna został oskarżony o wykorzystanie seksualne niepełnoletniej dziewczynki, której wiek nie przekraczał 15 lat. Poza tym podejrzewano go o namawianie tej samej ofiary do prostytucji. Osoba ta, jak ustalono, podawała dziewczynce różne substancje narkotyczne.

Początkowo sprawą zajmowała się lokalna komenda w Częstochowie. Jednak w listopadzie 2023 roku, z powodu skomplikowanego charakteru przestępstwa i jego powagi, postępowanie przejęli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Adam Jachimczak, rzecznik policji, podał szczegóły dotyczące zatrzymanego. Jak wynika z informacji rzecznika, 31-latek nie raz dopuścił się wykorzystania seksualnego nieletniej. W zamian za swoje zbrodnicze czyny, przekazywał jej różnego rodzaju narkotyki. Ponadto, wielokrotnie usiłował namówić ją do prostytucji. Wykorzystując internet, założył dla niej profil na jednym z portali randkowych i pośredniczył w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi klientami.