Zmagania siatkarzy i siatkarek podczas VI Pucharu Śląska w siatkówce plażowej

Choć dla wielu sezon letni to okres leniuchowania na słońcu, voorzyści wybierają aktywność. Dokładnie tak było podczas VI edycji Pucharu Śląska w siatkówce plażowej, który mimo deszczowego weekendu przyciągnął znaczną ilość uczestników i widzów.

Zawody odbyły się w Częstochowie – na terenach Galerii Jurajskiej, zlokalizowanych blisko bulwarów nad rzeką Wartą. To już nie pierwszy raz, kiedy to miasto gościło tę imprezę sportową. Na stanowisku sędziego głównego spotkaliśmy Marcina Dobrzańskiego, wiceprezesa Klubu Środowiskowego AZS Częstochowa. Przy jego boku pracowali sędziowie pomocniczy – Paulina Boś, Artur Kucharski oraz Przemysław Rychlewski.

Sobota, 5 sierpnia, należała do rywalizujących siatkarek. Choć warunki atmosferyczne nie były najłaskawsze, zgromadziło się sporo publiczności. Tego dnia najlepsze okazały się Patrycja Bubak-Gamza i Patrycja Wardęga, które pokonały Aleksandrę Nowosielską i Annę Olchawa w finale. Podium uzupełniły Ewelina Wróbel i Sandra Łebek, które wywalczyły trzecią lokatę, pokonując Dominikę Waluszę i Natalię Płodowską-Karoń.

Najlepsze zespoły dwuosobowe zostały uhonorowane nagrodami, które wręczali: prezydent miasta – Krzysztof Matyjaszczyk, poseł na sejm z Częstochowy – Zdzisław Wolski, Violetta Dziubin-Łuszczyk odpowiedzialna za marketing w Galerii Jurajskiej, prezeska KS Częstochowianka – Alina Zagozda-Dobrzańska oraz sędziowie z Marcinem Dobrzańskim na czele.