Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy: Częstochowa zyskuje bezpośrednie połączenie z Pyrzowicami

Od niedzieli, na polskich torach zacznie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy. Dla mieszkańców Częstochowy najistotniejszym punktem tego planu będzie udostępnienie bezpośrednich tras do Pyrzowic. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu nowych pociągów na trasie do lotniska, poprawi się też liczba połączeń z Myszkowem, Porajem oraz Zawierciem.

Pracownicy branży kolejowej są w pełni przygotowani do uruchomienia odświeżonego harmonogramu podróży. Ten wejdzie w życie już w nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia. Pierwsza maszyna rusza na trasy według nowego przepisu, uda się na historyczny rejs do Pyrzowic prosto z Częstochowy.

Przewiduje się, że do roku 2030, pociągi Kolei Śląskich będą kursować z Częstochowy na lotnisko Pyrzowice dziesięciokrotnie w ciągu dnia. Taka liczba powinna zaspokoić potrzeby wszystkich podróżujących, którzy chcą dotrzeć na samolot.

Pierwszy skład ruszy w kierunku Pyrzowic o 0.15, a kolejne odjazdy planowane są na godziny: 3.01, 5.05, 7.34, 10.30, 13.22, 15.17, 17.26, 18.59 i 21.20. Natomiast powrót ze stacji znajdującej się przy lotnisku jest przewidziany na…