Brak postępów w budowie giełdy rolno-spożywczej pod Częstochową: kolejna obietnica PiS niewypełniona

W miejscu, gdzie miała powstać ogromna giełda rolno-spożywcza, zamiast konkretnych działań, widoczne są jedynie wizualizacje oraz generowane wysokie zarobki dla osób powiązanych z partią Prawa i Sprawiedliwości. Przestrzeń ta znajduje się na terenie, którego do tej pory nie udało się zagospodarować, położonym w pobliżu Częstochowy. Ten widok stanowi swoiste przypomnienie o niewywiązaniu się z obietnic przez reprezentantów ustępującej władzy.

Wśród prezentowanych grafik znalazła się między innymi ilustracja przyszłej giełdy, która miała zostać usytuowana na terenie gminy Rędziny. Obok tego, zgromadzone zostały informacje dotyczące wejścia do spółki Jurajski Agro Fresh Park. Na tle tych obietnic i zapowiedzi, zwraca uwagę aktualny stan inwestycji, która według wcześniejszych deklaracji, powinna już od pół roku funkcjonować.

Koncepcja utworzenia giełdy pod Częstochową była planowana na połowę bieżącego roku. Niemniej jednak, teren, na którym miała się pojawić pierwsza hala magazynowa, jest wciąż pusty. Nie widać śladów po jakichkolwiek pracach budowlanych, a łopaty nie dotknęły jeszcze ziemi na terenie przyszłej inwestycji. Wszystko to składa się na obraz niewywiązania się z zapowiedzi przez działaczy PiS z regionu Jasnej Góry. Wygląda na to, że obietnice te można zaliczyć do kategorii bajek, tak samo jak dawno temu zapowiadane i co pewien czas przypominane ożywienie województwa częstochowskiego.