23-letni norweski bramkarz Kristoffer Klaesson dołącza do Rakowa Częstochowa

Norweski bramkarz, Kristoffer Klaesson, o którym mówi się, że jest nadzieją skandynawskiej piłki nożnej, stał się najnowszym nabytkiem Rakowa Częstochowa. W wieku 23 lat, Klaesson przeniósł się do częstochowskiego klubu na zasadach transferu bezgotówkowego. Jego kontrakt z Rakowem będzie obowiązywał do końca czerwca 2027 roku.

Młody zawodnik urodził się 27 listopada 2000 roku w stolicy Norwegii, Oslo. Mierzy imponujące 189 cm wzrostu. Klaesson rozpoczął swoją karierę piłkarską w Strømmen IF, zanim w 2011 roku przeniósł się do Vålerengi. W klubie ze stolicy Norwegii przeszedł wszystkie szczeble kariery – od akademii po grę w pierwszym zespole. W 2021 roku przeniósł się do Leeds United. W barwach tego angielskiego klubu zagrał raz w Premier League, dwukrotnie w Championship i raz w Pucharze Anglii.

Klaesson często był wykorzystywanym zawodnikiem drużyny młodzieżowej Leeds United, gdzie wystąpił aż trzydzieści razy, w tym dwadzieścia ośmiokrotnie w Premier League 2 oraz dwa razy w EFL Trophy. Zawodnik ma na swoim koncie również 20 meczów w drużynie narodowej Norwegii U-21.

Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa, z entuzjazmem komentuje najnowszy transfer klubu. Podkreśla, że decyzja o pozyskaniu Klaessona była starannie przemyślana i jest odpowiedzią na analizę sytuacji bramkarzy w klubie. Cárdenas wyraża przekonanie, że Kristoffer dysponuje niemal pełnym zestawem umiejętności wymaganych od dobrego bramkarza – zarówno pod względem tradycyjnej obrony pod bramką, jak i gry nogami oraz ustawiania się w strefie podbramkowej. Dyrektor sportowy wyraził szczerą wiarę, że sztab szkoleniowy pomoże młodemu zawodnikowi rozwinąć jego umiejętności do jeszcze wyższego poziomu i nie może doczekać się jego występów dla Rakowa.