35. Rocznica Pielgrzymki Rowerowej ze Strzelec Krajeńskich: 100 rowerzystów dociera do Jasnej Góry

Po trudnej, ale satysfakcjonującej podróży, grupa rowerzystów z Strzelec Krajeńskich triumfalnie dotarła na Jasną Górę, kończąc swoją 35. rocznicową pielgrzymkę. Ta wyprawa jest jedną z najstarszych tradycji rowerowych pielgrzymek do tego świętego sanktuarium polskiego katolicyzmu. W tym roku, niemal setka zapaleńców zdecydowała się na to niesamowite wyzwanie.

Dystans, jaki mieli do pokonania, wynosił około 540 km, a cała podróż trwała sześć dni. Choć byli zmęczeni, najpierw przez skwar, a potem przez deszcz, to jednak ich entuzjazm pozostawał niezłomny. Z determinacją i radością przejechali ostatnie etapy swojej drogi do celu.

Grupa cyklistów-pielgrzymów z Strzelc Krajeńskich przybyła na Jasną Górę w ramach tradycyjnej pielgrzymki rowerowej. Ta inicjatywa przybywania do Częstochowy na dwa kółka z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jest jednym z najstarszych takich przedsięwzięć. W tym roku liczba uczestników zbliżyła się do stu osób. Mottem przewodnim pielgrzymki było „Pielgrzymka drogą wiary”, co dodatkowo podkreślało duchowy wymiar tej wyprawy.

Rowerzyści przemierzali w sumie około 540 km w ciągu sześciu dni. Grupę charakteryzował duży przedział wiekowy jej uczestników – najmłodszy miał zaledwie 12 lat, a najstarszy osiągnął już pokaźny wiek 84 lat.